Genetické testy u rhodéského rigebacka: 

Na toto místo uvádím informace, které postupem času získávám a po kterých jsem já  pátrala na různých webech. 

Naše fenečky jsou testované na :

Degenerativní myelopatie (DM) 

Degenerativní myelopatie psů (DM) je fatální, pomalu progresivní neurodegenerativní onemocnění postihující převážně starší psy (starší sedmi let). 
Prvotní klinické příznaky jsou charakterizovány křečemi a ztrátou schopnosti ovládat zadní končetiny, vedoucí až k jejich paralýze. S dalším rozvojem onemocnění dochází i k asymetrické slabosti hrudních končetin a pes ochrne na všechny končetiny. Objevuje se hyporeflexie (oslabení reflexů psa). Více informací na stránkách labogenu nebo kchrr.com pod záložkou zdraví

Kde testovat: www.laboklin.cz  www.labogen.cz

testování provádí Laboklin v laboratoři v Německu. Testy si chovatel může objednat sám, kdy si vytiskne ze stránek Laboklinu nebo Labogenu  žádanku, nechá odebrat vzorek krve u veterináře nebo chovatel provede sám bukální stěr a pošle na německou adresu k testování. Labogen ( Labogen je Česká pobočka mezinárodní veterinární laboratoře Laboklin). 

Stanovení genetického založení ridge u Rhodéského ridgebacka

(informace čerpány ze stránek www.genocan.eu)

Typickým znakem u Rhodéského Ridgebacka je jeho ridge, což je pruh srsti rostoucí obráceně na hřbetu psa. Tento typický znak je dán geneticky a řídí se dominantní dědičností. K objasnění autozomálně dominantní dědičnosti je nutné si nejprve uvědomit, že každý pes zdědil od svých rodičů dvě kopie každého genu (jeden od své matky a druhý od otce).

Více na stránce http://genocan.eu/m/geneticke-testy-17/geneticke-zalozeni-ridge-u-rhodeskeho-ridgebacka-20/

Na www.genocan.eu je možné objednat odběrové soupravy na bukální stěr a provedení testu. Vše provede sám chovatel není třeba pomoc veterináře :)))

Flag Counter